המרכז לבריאות האשה - סקירת מערכות מוקדמת מורחבת
  הסדרים עם כל קופות החולים
  לחצי על הקופה שלך:
סקירת מערכות מוקדמת מורחבת
דף הבית >> הריון >> סקירת מערכות מוקדמת מורחבת

סקירת מערכות מוקדמת הינה בדיקת אולטרה-סאונד של אברי העובר שמטרתה לאתר מומים וממצאים לא תקינים אצל העובר בשלב מוקדם של ההיריון. ההתפתחות התפקודית של חלק גדול מהאברים, כמו למשל מוח או ראות, נמשכת במהלך כל ההיריון ואפילו לאחר הלידה אולם, ברוב המקרים המבנה האנטומי הגס כבר קיים בשלב זה של ההיריון ועל כן, ניתן כבר לאבחן חלק ניכר מהמומים המולדים.

מהלך הבדיקה                                                                                                  
סקירת מערכות מוקדמת נעשית בגישה לידנית (דרך הנרתיק) או דרך הבטן.הסקירה כוללת התבוננות באמצעות מכשיר האולטרא סאונד על מערכות הגוף של העובר (ראש, לב, אברי בטן ועוד) ובדיקת איברי העובר השוניםשהתפתחו עד עתה, במטרה לאתר מומים שונים והתפתחות לא תקינה של איברים. כמו כן, נבדק מיקום השליה, כמות מי השפיר ומדידות בסיסיות של העובר. בסקירת המערכות המוקדמת, ברוב המקרים, ניתן לזהות גם את מין העובר.                                                                                                            
סקירת מערכות מוקדמת מתבצעת בשבועות 14-16.


חשיבות הבדיקה                                                                              
לסקירת מערכות מוקדמת חשיבות רבה בכך שניתן לגלות בשלב מוקדם מאוד של ההיריון מומים וסמנים כרומוזומליים דבר אשר מאפשר לשקול הפסקת ההיריון באופן מיידי או לערוך הערכת מצב העובר להמשך התפתחותו או לקראת לידתו. לעיתים, לצורך קבלת החלטה לגבי המשך ההיריון יומלץ על בירור מעמיק יותר או/ו עריכת בדיקות נוספות כגון מי שפיר או סיסי שליה.
איתור סמנים במהלך סקירת מערכות מוקדמת לא מצביע בהכרח על כך שהעובר יסבול מבעיה או נכות כלשהי. בחלק מן המקרים מתגלה ממצא אשר עצם קיומו אינו מצביע על בעיה פתולוגית אלא על מצב החורג מן הנורמה ולעיתים אף חלק מן הסמנים נעלמים עם המשך התפתחות מערכות העובר.

במרבית המקרים הסקירה מוקלטת על דיסק ובסיום הבדיקה מתקבלת מזכרת נפלאה לכם ולילדכם, לאחר היוולדו, מהימים בהם עוד היה עובר.


סקירות מערכות מבוצעות על ידי רופאים פרטיים ורופאים בהסדר עם קופות החולים השונות.

הבדיקות מבוצעות לאורך כל השבוע ושעות היום.


מומחים המבצעים סקירת מערכות 


זימון תורים: 03-7620620

רוצה שאנחנו ניצור קשר איתך? אנא מלאי פרטים ונחזור בהקדם האפשרי.אינטרטק - בניית אתרים